Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Kultura

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że strona ma charakter archiwalny. Zapraszamy do nowej odsłony serwisu pod adresem www.kultura.wrotapodkarpackie.pl

Nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego w dziedzinie kultury przyznane

Uprzejmie informujemy, że Zarząd Województwa Podkarpackiego Uchwałą Nr 352/8347/14 z dnia 27 maja 2014 r. przyznał indywidualne i zbiorowe doroczne nagrody finansowe za całokształt działalności oraz za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, których uroczyste wręczenie odbędzie się w dniu 26 czerwca 2014 r.  ... czytaj więcej  »

Zapraszamy do Przeworska na „Taneczny Krąg”

Centrum Kulturalne w Przemyślu i Miejski Ośrodek Kultury w Przeworsku zapraszają 18 maja na XXVIII Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych Zespołów Tańca Ludowego „TANECZNY KRĄG”, który w tym roku został wpisany w obchody Roku Oskara Kolberga. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych jest wolny. Serdecznie zapraszamy!  ... czytaj więcej  »

6. Noc Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na 6. Noc Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie 17 maja 2014 r. o godz. 19.00-01.00 w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13. Wstęp wolny. Partnerami i sponsorami imprezy są Polskie Radio Rzeszów, Bank BPS – Grupa BPS oraz ICN Polfa Rzeszów S.A.  ... czytaj więcej  »

XII Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne

Wojewódzki Dom Kultury zaprasza 15 maja 2014 r. /czwartek/ o godz. 17:30 na wernisaż XII Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych organizowanych pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej dla grup, kół i klubów fotograficznych z woj. podkarpackiego  ... czytaj więcej  »

Rusza VIII Krośnieńska Noc Muzeów!

W najbliższą sobotę, 17 maja, rusza VII edycja Krośnieńskiej Nocy Muzeów. W tegorocznej edycji wraz z Muzeum Podkarpackim w akcji wezmą udział również Muzeum Rzemiosła, Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Biuro Wystaw Artystycznych, a także Skansen Przemysłu Naftowego i Gazownictwa w Bóbrce oraz Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Partnerami akcji są Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie oraz Klubokawiarnia Ferment. Wszystkich spragnionych kultury czeka prawdziwa uczta!  ... czytaj więcej  »

DKF KLAPS w maju

Dyskusyjny Klub Filmowy KLAPS działający w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie zaprasza w maju na kolejną porcję ciekawych i dyskusyjnych produkcji filmowych. Prelekcje wstępne i pofilmowe dyskusje po projekcji prowadzi Dominik Nykiel. Karnety miesięczne na trzy filmy będą dostępne w cenie 20 zł a wejściówki pojedyncze w cenie 10 zł  ... czytaj więcej  »

WDK zaprasza

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie 29. kwietnia zaprasza na 59. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski i wernisaż V Wojewódzkiej Wystawy Ceramiki Artystycznej  ... czytaj więcej  »

WDK zaprasza

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza 12 kwietnia 2014 r. (sobota) na kolejne spotkanie Rzeszowskiej Akademii Komiksu.  ... czytaj więcej  »

Pejzaż znaczeń. Ogród w malarstwie Młodej Polski

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zaprasza w piątek, 11 kwietnia 2014 o godz. 13.00, na wernisaż wystawy „Ogród w malarstwie Młodej Polski”. Wystawa będzie czynna do 6 lipca 2014 roku.  ... czytaj więcej  »

Czar dawnych zabawek

Muzeum Podkarpackie w Krośnie zadziwi w tym roku najmłodszych widzów absolutnie niezwykłą wystawą. Do Pałacu Biskupiego zawitają ołowiane żołnierzyki, porcelanowe lale i najbliższe sercu dziecka pluszowe misie przytulanki  ... czytaj więcej  »

Spotkanie z obieżyświatem

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu OPOWIEŚCI OBIEŻYŚWIATÓW: „Tam i z powrotem, czyli autem osobowym do Uzbekistanu” – wykład podróżnika Wojciecha Kubali. Spotkanie odbędzie się 9 kwietnia 2014 r., o godz. 17.00 w Filii nr 5, ul. Budziwojska 194. Wstęp wolny!  ... czytaj więcej  »

Wszyscy czytamy Kolberga

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza Czytelników na spotkanie z Barbarą Bator z zespołu Vox Angeli BAŚNIE, OPOWIEŚCI, GADKI, CZYLI WSZYSCY CZYTAMY KOLBERGA. Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia 2014 r., o godz. 8.30 w Filii nr 10, ul. Podchorążych 1  ... czytaj więcej  »

Konkurs na pisankę wielkanocną w CK Przemyśl

Do udziału w konkursie zapraszamy osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież w kategorii "Mistrz-Uczeń", wykonujące pisanki oraz współczesną, jednak nawiązującą do tradycyjnego wzornictwa naszego regionu  ... czytaj więcej  »

"Dotknij teatru" 5 i 6 kwietnia

W ramach ogólnopolskiej akcji „Dotknij teatru” 5 i 6 kwietnia Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie udostępnia pulę biletów na spektakl „Kosmonauty wiadomość ostatnia do kobiety, którą kochał w byłym Związku Radzieckim” w cenie 25 złotych. Bilety można kupić w kasie Teatru podając hasło „Dotknij Teatru”.  ... czytaj więcej  »

Przemyska Wiosna Teatralna powraca

Przemyska Wiosna Teatralna, jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych regionu, to cykl spektakli z udziałem profesjonalnych zespołów teatralnych.  ... czytaj więcej  »
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH