Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Kultura  >  Aktualności

Zapraszamy na wystawę pokonkursową

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


Do 15 listopada w Galerii “Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu można podziwiać prace twórców biorących udział w I Regionalnym Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej. Uroczyste podsumowanie Przeglądu i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 19 października br.

Jakub Kosturkiewicz z Przemyśla

Propagowanie amatorskiej twórczości plastycznej, rozwijanie i rozbudzanie zainteresowań plastycznych, wspomaganie twórców w realizacji ich życiowych pasji i umożliwienie prezentacji swoich dzieł było głównym założeniem tej imprezy.
Komisja Artystyczna, w skład której weszli artyści plastycy: Andrzej Cieszyński, Marek Mikrut i Małgorzata Tenczyńska-Podulka oceniła 174 prace z dziedziny: malarstwa, rzeźby, rysunku i grafiki, wykonane przez 29 twórców z terenu powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego. Oceniających zdumiała różnorodność i wysoki poziom artystyczny prac, ostatecznie nagrodzili i wyróżnili te, które wzruszały, imponowały techniką i urodą.

Dariusz Dałomis z Wólki Małkowej


W dziedzinie malarstwa
I nagrodę otrzymał Jakub Kosturkiewicz z Przemyśla, II nagrodę Dariusz Dałomis z Wólki Małkowej, gm. Tryńcza, III nagrodę Karol Palczak z Krzywczy, a wyróżnienia: Piotr Kisała z Oleszyc, Henryk Lasko z Przemyśla, Maria Makowiecka z Sośnicy, gm. Radymno i Karolina Penar z Przemyśla.

Marian Garwona z Przemyśla


W dziedzinie rzeźby
dwie równorzędne I nagrody otrzymali: Marian Garwona z Przemyśla i Michał Kołoda z Nielepkowic, gm. Wiązownica, a wyróżnienie Zbigniew Gaweł z Przemyśla.

W dziedzinie rysunku i grafiki nagród i wyróżnień nie przyznano.

Maria Makowiecka, Henryk Lasko i Leszek Matysiak

Organizatorem Przeglądu było Centrum Kulturalne w Przemyślu, a współorganizatorami: Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej i Galeria Sztuki Współczesnej w Przemyślu.

 

Źródło: Centrum Kulturalne w Przemyślu

Zamieścił: Adriana Wojdon
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH