Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Niepełnosprawni

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować,
że strona ma charakter archiwalny.
Zapraszamy do nowej odsłony serwisu pod adresem
 
niepelnosprawni.wrotapodkarpackie.pl

Obsługa osób mających trudności w komunikowaniu się

1 kwietnia 2012 r. weszła w życie ustawa z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się  ... czytaj więcej  »

III Podkarpacka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

8 czerwca w Centrum Turystyki i Rekreacji WSIiZ w Kielnarowej odbędzie się III Podkarpacka Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami są Katedry Fizjoterapii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, a także studenckie koła naukowe obu uczelni.  ... czytaj więcej  »

Konkurs plastyczny - "Przebudzenie wiosny"

W dniu 29 marca br. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Krośnie zorganizował konkurs plastyczny z cyklu „Pory roku”. Tegoroczna III edycja nosiła tytuł „Przebudzenie wiosny” i była adresowana do uczniów z terenu województwa podkarpackiego.  ... czytaj więcej  »

Program aktywizacji społecznej w powiecie bieszczadzkim

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ustrzykach Dolnych zaprasza do udziału w projekcie realizowanym w 2011 roku! W ramach proponowanych działań osoby uczestniczące w nim skorzystają z licznych form pomocy i wsparcia. Między innymi odbędą się różnego rodzaju spotkania, zajęcia grupowe, zajęcia integracyjne. Uczestnicy ukończą kurs zawodowy oraz pojadą na turnus rehabilitacyjny. Oferowana pomoc jest całkowicie bezpłatna.  ... czytaj więcej  »

Rekrutacja do projektu "FOCUS" skierowanego do osób długotrwale bezrobotnych oraz osób niepełnosprawnych

Szukasz pracy? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje? Weź udział w Projekcie „FOCUS – Twoje miejsce w życiu, Twoje miejsce na rynku pracy”  ... czytaj więcej  »

PSOUU w Jarosławiu informuje

Na stronie internetowej Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Jarosławiu został zainstalowany nowoczesny program audio „IVONA WebReader” służący osobom niepełnosprawnym i mającym problemy z samodzielnym czytaniem. Program ten ułatwia im korzystanie z zasobów internetu.  ... czytaj więcej  »

Przeszły święta, był jarmark

W dniach 21-23 grudnia 2010 roku na jarosławskim Rynku odbywał się kiermasz bożonarodzeniowy pod nazwą „Idą Święta, wstąp na Jarmark!”. Osoby z niepełnosprawnością intelektualną, uczestnicy placówek prowadzonych w ramach Koła PSOUU w Jarosławiu, miały podczas niego okazję zaprezentować swoje wielkie umiejętności w tworzeniu oryginalnych i niepowtarzalnych ozdób świątecznych.  ... czytaj więcej  »

Idą święta, wstąp na Jarmark!

W dniach 21 – 23 grudnia zostanie zorganizowany jarmark bożonarodzeniowy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu „Idą święta, wstąp na Jarmark!”. W jego ramach będzie można podziwiać (i nabyć) świąteczne rękodzieło, wykonane przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną.  ... czytaj więcej  »

II Wojewódzka Wystawa Ceramiki Artystycznej - „Święta, Święta”

Wernisaż II Wojewódzkiej Wystawy Ceramiki Artystycznej „Święta, Święta” odbędzie się 21 grudnia o godz. 11:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Na wystawie prezentowane będą prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia Młodzieży Sprawnej Inaczej w Zgłobniu.  ... czytaj więcej  »

Komunikat Komisji Europejskiej

Komisja Europejska ogłosiła Europejską strategię w sprawie niepełnosprawności 2010-2020: Odnowione zobowiązanie do budowania Europy bez barier KOM(2010) 636  ... czytaj więcej  »
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH