Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Promocja  >  Aktualności

Wakacyjne wędrówki - dzieje COP-u

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


Region nieodmiennie kojarzony jest z Centralnym Okręgiem Przemysłowym, który stał się podstawą dzisiejszego rozwoju przemysłu, zwłaszcza lotniczego. W związku z tym w Stalowej Woli można zobaczyć wspaniałą wystawę multimedialną, która  w 2007 r. została przygotowana na 70 – lecie powstania COP-u. Wystawa stała się bardzo popularna nie tylko wśród mieszkańców Polski. Dzięki zastosowanym szlakom tematycznym wprowadza zwiedzających w czasy tworzenia nowoczesnej gospodarki II RP.

Na hali o powierzchni 1400 m kw. zaprezentowanych zostało ok. 600 eksponatów, oraz 100 zdjęć wielkoformatowych. Ekspozycja łączy tradycyjne metody przekazywania wiedzy o COP przy użyciu najnowocześniejszych metod audiowizualnych. W trakcie zwiedzania wystawy można usłyszeć dźwięki wystrzału bomby, startu samolotu, czy odgłosy gwaru dawnej uliczki. W ramach wystawy dostępne jest kino, na którym wyświetlany jest film z 20 – lecia międzywojennego.  Ciekawym przekazem wiedzy na wystawie jest fotoplastikon, w którym można jednocześnie obejrzeć zdjęcia i posłuchać wspomnień budowniczych COP. W celach edukacyjnych zaprezentowany został panel interaktywny, który w sposób poglądowy wyjaśnia fenomen gospodarczy jakim był COP. 

Oryginalnym pomysłem przedstawienia życia codziennego jest uliczka z szyldami sklepowymi. Zaaranżowana została w stylu art – deco z charakterystycznymi płytkami klinkierowymi.

www.cop.stalowawola.pl

Zamieścił: Izabela Fac
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH