Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Rolnictwo  >  Aktualności

"Polski Producent Żywności 2014"

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


Województwo Podkarpackie przystąpiło do XVIII edycji inicjatywy pozytywistycznej "Polski Producent Żywności 2014" organizowanej od 1997 roku przez Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Poznaniu. Jej głównym celem jest promowanie najlepszych, polskich producentów żywności i wytwarzanych przez nich produktów, oraz obrona ich ekonomicznych interesów.

W I etapie Kapituła Wojewódzka wybierze firmy z naszego regionu, a następnie w lipcu br., Kapituła Ogólnopolska wyłoni laureatów spośród firm zgłoszonych z różnych województw. Finał, w trakcie którego nastąpi wręczenie tytułów, odbędzie się w Poznaniu, podczas targów POLAGRA FOOD.

Wszystkie edycje konkursu „Polski Producent Żywności” odbywają się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Województwo Podkarpackie od 1999 roku uczestniczy w tej inicjatywie, promując wyroby z naszego regionu. Firmy uczestniczą w inicjatywie poprzez zgłoszenie produktu gotowego, przetworzonego bezpośrednio do spożycia. Zgodnie z regulaminem konkursu Kapituła Wojewódzka nominuje maksymalnie 8 najlepszych produktów, które będą mogły przystąpić do drugiego ogólnopolskiego etapu konkursu.

Serdecznie zachęcamy wszystkich zainteresowanych producentów do wzięcia udziału w inicjatywie PPŻ, która jest skuteczną formą promocji polskich firm. W związku z tym prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu i przekazanie wypełnionej karty zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04 kwietnia br. na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Departament Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem
al. Ł.Cieplińskiego 4, 35-959 Rzeszów

lub na adres e-mail: m.sterer@podkarpackie.pl , d.jamrozy@podkarpackie.pl

Posiedzenie Kapituły Wojewódzkiej odbędzie się w dniu 10 kwietnia br. w Sali nr 212 Urzędu Marszałkowskiego, przy al. Ł. Cieplińskiego 4 o godz.13.00
Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem tel. (0-17) 747-69-35 lub (0-17) 747-63-38.

 Do pobrania:

 

Zamieścił: Piotr Bartnik
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH