Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Rolnictwo  >  Aktualności

Podkarpaccy producenci wyróżnieni w programie wyemitowanym przez TVP

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.

Podkarpaccy producenci wyróżnieni w programie wyemitowanym przez TVP

 

          W poniedziałek 16 grudnia 2013 r. o godz. 20.25 na antenie TVP program 1 został wyemitowany program pt. „Wielki Test o Żywności. Polska Smakuje”. Program został zrealizowany we współpracy Telewizji Polskiej z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


          „Wielki test” to interaktywne widowisko rozrywkowe, z mocnym przekazem edukacyjnym, które cieszy się dużą popularnością wśród widzów. Program o polskiej żywności, podczas którego zaproszeni goście opowiadali widzom o rodzinnych tradycjach kulinarnych a widzowie mogli się przekonać, jak wiele wiedzą na temat produktów żywnościowych uczestniczących w krajowych i wspólnotowych systemach jakości żywności, w tym również produktów z województwa podkarpackiego wyróżnionych znakiem Poznaj Dobrą Żywność.


          Wśród tych specjałów są produkty takie jak: ogórek konserwowy, papryka marynowana, powidło śliwkowe, pieczarka marynowane, sos słodko –kwaśny, sos do spaghetti, buraczki marynowane plastry, sałatka wielowarzywna królewska, kapusta kwaszon, kapusta kwaszona z pieczarkami, sałatka nadwiślicka z czerwonej kapusty z jabłkiem, sałatka nadwiślicka z czerwonej kapusty z żurawiną, sałatka warzywna grecka - Zakładu Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego „Orzech”; salceson dukielski - Firmy JK Sp. z .o.o.; szynka swojska pilzneńska, kiełbasa swojska pilzneńska, kiełbasa swojska drobiowo-wieprzowa, polędwica paradna – Przedsiębiorstwa Przemysłu Mięsnego „Taurus” Sp. z o.o. w Pilźnie; ser twarogowy chudy, ser twarogowy półtłusty, ser twarogowy pełnotłusty, serek twarogowy ziarnisty, twaróg mielony półtłusty Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOWITA - Zakład Produkcyjny RESMLECZ w Trzebownisku.

 

Powidła śliwkowe
Niewiele jest produktów, które mają tak szerokie zastosowanie kulinarne jak nasze powidła śliwkowe w słojach 330g i 930g idealnie nadaje się jako nadzienie do domowych wypieków, ale także znakomicie sprawdza się jako dodatek do deserów lub do bezpośredniej konsumpcji w zestawach śniadaniowych. A jego niepowtarzalny lekko kwaskowaty smak z pewnością wielu klientom przypomni smak domowych powideł.

 

Sos do spaghetti
Staranne połączenie składników najwyższej jakości, to przepyszna kompozycja gwarantująca niepowtarzalny smak kuchni włoskiej. Doskonale sprawdza się na gorąco jako sos wegetariański lub z dodatkiem podsmażanego mięsa i/lub sera np. typu Parmezan. Do kupienia w słojach 700 g i 300g.

 

 

Sos słodko – kwaśny
Sos słodko kwaśny to wyjątkowy smak kuchni azjatyckiej. Nasz sos to propozycja dla zwolenników szybkich, ale bardzo smacznych i zdrowych dań. Świetnie komponuje się z podsmażanym mięsem lub owocami morza, jako dodatek do ryżu, kaszy lub makaronu. Do kupienia w słojach 700 g i 300g.

 

 

Pieczarka marynowana
Tajemnica delikatnego smaku naszej pieczarki marynowanej tkwi w wyjątkowej recepturze i procesie technologicznym. Przepyszna kompozycja świeżych i pachnących składników, stanowi doskonałą niskokaloryczną przekąskę, jak również dodatek zarówno do sałatek i sosów. Dostępne w słojach 760g, 280g.

 

 

Sałatka królewska
Staranny dobór składników najwyższej jakości gwarantuje niepowtarzalne cechy organoleptyczne sałatki. Świeża i pachnąca kapusta, marchew, cebula, czerwona soczysta papryka składa się na wyjątkową kompozycję sałatki Królewskiej. Produkowane w słojach 880 g,670 g, 460 g. Doskonale nadaje się do dań obiadowych, może stanowić także dodatek do mięs i wędlin.

 

 

Buraczki w plastrach
Staranne połączenie wyjątkowego smaku buraka z aromatycznymi ziołami i przyprawami to przepyszna kompozycja buraczków w plastrach. Dodatkowym atutem wizualnym są karbowane plastry uzyskane poprzez zastosowanie odpowiednich noży w krajalnicach dostępne w słojach 460g. Doskonale sprawdzają się jako dodatek do sałatek oraz przystawka do potraw mięsnych i warzywnych.

 

 

Ogórek konserwowy
Chrupkie ogórki w zalewie octowej o niepowtarzalnym lekko słodkim i lekko kwaśnym smaku doskonały do bezpośredniego spożycia lub jako dodatek do dań obiadowych, sałatek i surówek. Produkowane w słojach 1900 g, 880 g,430 g. Odpowiedni proces technologiczny oraz wyselekcjonowane odmiany ogórka nadają mu wyrafinowany smak.

 

Papryka marynowana
Delikatny smak naszej papryki marynowanej tkwi w wyjątkowej recepturze i procesie technologicznym . Grube i jędrne strąki papryki doskonale smakują jako szybka i elegancka przystawka lub jako dodatek do sałatek, sosów itp. Dostępna w słojach 850g, 660g.


 

Kapusta kwaszona z pieczarkami
Delikatny chrupki , kwaśny smak i dekoracyjny wygląd kapusty z pieczarkami doskonale pasuje jako główny składnik zup np.: kapuśniaku lub potraw typu bigos wegetariański bądź bigos z dodatkiem np.: kiełbasy, boczku itp. Do kupienia w słojach 900 g.

 

 

Kapusta kwaszona
Niepowtarzalny lekko kwaśny smak dobrze komponuje się jako składnik surówek z dodatkiem jabłka, warzyw, oliwy z oliwek lub majonezu. Dostępna w słojach 900 g. Może służyć również jako główny składnik pierogów , zup np.: kapuśniaku lub potraw typu bigos wegetariański bądź bigos z dodatkiem np.: kiełbasy, boczku, mięsa itp.

 


 

Sałatka nadwiślicka z jabłkiem
Niepowtarzalny smak sałatki z czerwonej kapusty podkreśla dodatek jabłka , aromatyczna sałatka lekko słodka i lekko kwaśna . Jest gotowym dodatek do dań obiadowych. W oparciu o indywidualne preferencje może stanowić dodatek do mięs, wędlin lub innych potraw. Dostępna w słojach 920 g, 670 g , 460g.

 

 

Sałatka nadwiślicka z żurawiną
Połączenie wyjątkowego smaku sałatki z czerwonej kapusty z owocem żurawiny sprawia że sałatka jest gwarancją niepowtarzalnego smaku. Lekko słodka doskonała jako dodatek do dań obiadowych. Dostępna w słojach 920 g, 670 g , 460g.

 

 

Sałatka warzywna grecka
Sałatka grecka ,posiada pełny bardzo charakterystyczny i wyrazisty smak a zawarte zawarte w niej składniki tj. ogórek, marchewka , papryka ,cebulą, tworzą idealną, łagodną kompozycję składników poddane odpowiedniej obróbce i odpowiednim przyprawom nadają jej niepowtarzalny charakter. Sałatka jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują smacznej tradycyjnej, domowej kuchni. Można ja podawać jako gotowy dodatek do dań obiadowych. W oparciu o indywidualne preferencje może stanowić dodatek do mięs, wędlin jako sałatka warzywna (np. z dodatkiem majonezu lub jogurtu).Sałatka jest produkowana w słojach 680 g.

 

 

 


Zamieścił: Marcin Matusz
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH