Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Rolnictwo  >  Aktualności

Województwo Podkarpackie na Targach POLAGRA FOOD w Poznaniu

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


 

 Województwo Podkarpackie na Targach POLAGRA FOOD w Poznaniu 


         W dniach 21-24 września 2013 r. producenci z Województwa Podkarpackiego uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD 2013. To największe Targi w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej prezentujące kompleksową ofertę dla wszystkich sektorów przemysłu spożywczego. W tym roku ekspozycja regionalnej żywności tradycyjnej w Pawilonie „Smaki Regionów” przygotowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego odbyła się dzięki wsparciu Podkarpackiego Klastra Rolno- Spożywczego.

        Na stoisku Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Klastra Rolno -Spożywczego swoje stanowiska ekspozycyjne posiadało 11 wystawców z naszego regionu. Wśród nich znaleźli się: Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego „Taurus” z Pilzna, Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Orzech” z Kolbuszowej, „Trafunek Bis” Sp. z o.o. z Dębowca, Zakład Mięsny Jan Fołta z Markowej, „Sołtys” Kulinaria z Mielca, Piekarnia „Baszpol” z Grzegorzówki, Zakład Masarski Niem-Pol z Markowej, PHU G.W Kłaczyńscy Witold Kłaczyński z Mielca, AR SZELC Sp. Jawna – Krosno, Koło Gospodyń Wiejskich w Krzeszowie, Stowarzyszenie "Kobiety Razem" z Nowej Sarzyny. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, dzięki wyjątkowym produktom z Podkarpacia.

        W gronie podkarpackich wystawców znaleźli się laureaci ogólnopolskiego konkursu „Polski Producent Żywności” oraz „Poznaj Dobrą Żywność”, którzy zachwycali odwiedzających pięknie prezentującymi się wyrobami piekarniczymi, cukierniczymi oraz smakowitymi wyrobami wędliniarskimi. Ponadto w dniu 22 września odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów”. Wśród laureatów konkursu – zdobywców Pereł 2013 – znaleźli się przedstawiciele naszego regionu: Koło Gospodyń Wiejskich w Krzeszowie, które zostało nagrodzone za produkt śliwowica krzeszowska, Stowarzyszenie „Kobiety Razem” Janina Czaban z Nowej Sarzyny za sok z róży oraz Gospodarstwo Ekologiczne „ZUZA” Lucyna Cwynar z Błędowej Tyczyńskiej za ser kozi dojrzewający z pułanka.Jeszcze raz serdecznie gratulujemy nagrodzonym. Gorąco dziękujemy również wszystkim gościom oraz zwiedzającym, którzy podczas Targów POLAGRA FOOD, odwiedzili naszą ekspozycję w Pawilonie „Smaki Regionów”.


Zamieścił: Marcin Matusz
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH