Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Rolnictwo  >  Aktualności

Podkarpackie Regionalia

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


 

Podkarpackie Regionalia          W dniu 21 września 2013 r. po raz czwarty odbyły się „Podkarpackie Regionalia”. To impreza, której ideą jest promocja żywności wysokiej jakości oraz popularyzacja podtrzymywania tradycji i ochrony dziedzictwa kulturowego. Tym razem królował „ziemniak”. Impreza zatytułowana była „od ziemniaka po frytkę”. Ideą tej edycji było uświadomienie konsumentom jak wiele jest odmian ziemniaków oraz ich zastosowanie.
          Samorząd Województwa Podkarpackiego był reprezentowany przez Zofię Kochan Dyrektora Departamentu Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Mieniem, imprezę otworzył Prezes Centrum Hurtowego AGROHURT Adam Dziedzic.
          Na wystawie prezentowali się producenci żywności wysokiej jakości z Podkarpacia – koła gospodyń wiejskich oraz firmy. Wystawa ukazuje atrakcje kulturowe i kulinarne naszego regionu. Celem tego wydarzenia było upowszechnianie wzorców w zakresie produkcji i promocji produktów. Główną atrakcją był pokaz kulinarny w wykonaniu Krzysztofa Barana, szefa kuchni hotelu Zimowit, który zaprezentował różne potrawy z ziemniaków.
         Intencją organizatorów było stworzenie mieszkańcom Rzeszowa możliwości poznania, posmakowania i przede wszystkim zakupu żywności regionalnej i tradycyjnej, o niepowtarzalnych walorach smakowych. Wystawa była też doskonałą okazją dla przedsiębiorców i rolników w tym dla kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń lokalnych do zapoznania się z możliwościami rozwoju produkcji i sprzedaży, pozyskiwania nowych klientów oraz promocji swoich wyrobów, a także możliwościami uczestnictwa w systemach jakości żywności.


„Podkarpackie Regionalia” cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Rzeszowa, którzy licznie odwiedzają wystawę.Dominika Skoczylas
Departament Rolnictwa, Geodezji i Gospodarki Wodnej

Zamieścił: Marcin Matusz
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH