Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Turystyka

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że strona ma charakter archiwalny. Zapraszamy do nowej odsłony serwisu pod adresem www.turystyka.wrotapodkarpackie.pl

Zapraszamy na kiermasze Wielkanocne

Zapraszamy na kiermasze Wielkanocne, które odbędą się w najbliższy weekend na terenie Województwa Podkarpackiego.  ... czytaj więcej  »

IV Beskidzkie rozpoczęcie sezonu motocyklowego

Grupa MOTO BESKID oraz portal terazKrosno.pl mają zaszczyt zaprosić na Beskidzkie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego w Trzcianie na Pustelni Św. Jana z Dukli, spotykanie odbędzie się 13 kwietnia w Niedzielę. Spotkanie rozpocznie się mszą św. o godzinie 11:00 w Trzcianie na Pustelni Św. Jana z Dukli, po mszy ciepły posiłek dla uczestników. O godz. 14:00 pokaz stuntu motocyklowego na parkingu obok klasztoru w Dukli.  ... czytaj więcej  »

16 edycja Pucharu Smoka tuż tuż!

Już 13 kwietnia o godzinie 12:30 wystartuje 16 edycja jednej z najstarszych imprez MTB "Puchar Smoka". Pierwsza edycja odbędzie się w Brzyskach (pow. Jasielski).  ... czytaj więcej  »

Droga Krzyżowa na Klasztorne Wzgórze

Dobiega końca okres Wielkiego Postu. Z tej okazji parafia Wniebowzięcia NMP w Zagórzu zaprasza na wspólne przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Już 11 kwietnia br. zorganizowana będzie Droga Krzyżowa na Klasztorne Wzgórze. O godz. 17.30 msza święta w kościele w Zagórzu, a o godz. 18.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa.  ... czytaj więcej  »

Szukamy wiosny z PTTK "Ziemia Sanocka"

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze oddział "Ziemia Sanocka" organizuje w dniu 13 kwietnia br., spływ kajakowy Rzeką San oraz wycieczkę rowerową Szlakiem Ikon.  ... czytaj więcej  »

II RAJD „POZNAJEMY POGÓRZA” – Pogórze Jasielskie

Oddział PTTK w Krośnie organizuje w dniu 11 kwietnia br., II RAJD „POZNAJEMY POGÓRZA” - Pogórze Jasielskie.  ... czytaj więcej  »

Koncert polskich i łemkowskich pieśni pasyjnych "Świątkowa Wielka"

Zapraszamy na koncert polskich i łemkowskich pieśni pasyjnych "Świątkowa Wielka", który odbędzie się w dniu 13 kwietnia br.  ... czytaj więcej  »

Misterium męki Pańskiej w Kalwari Pacławskiej

Kalwaria ma swoje kilkuwieczne tradycje. Powstanie sanktuarium było dyktowane chęcią "przeniesienia" Jerozolimy do Polski, tak aby i u nas można było chodzić po ścieżkach Pańskich, tak jak chodzą pielgrzymi w Jerozolimie. Osoby dramatu Drogi Krzyżowej - zostały w Kalwarii wprowadzone później, ale nigdy nie przesłoniły, a tym bardziej nie zastąpiły duchowego misterium, jakim jest przeżywanie Męki Pańskiej. Wizualne przedstawianie tajemnic religijnych ma służyć pogłębieniu rozważanych prawd wiary.  ... czytaj więcej  »

Wycieczka rowerowa „Forty Twierdzy Przemyśl”

Klub Pol-Survival PTTK zaprasza na tradycyjną wycieczkę rowerową połączoną z biwakiem. W pięknej scenerii Fortów Twierdzy Przemyśl każdy znajdzie okazję by na chwilę odetchnąć od trosk dnia codziennego.  ... czytaj więcej  »

51 OGÓLNOPOLSKI RAJD „TWIERDZA PRZEMYŚL”

Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Zarząd Oddziału im. dr Mieczysława Orłowicza w Przemyślu przy współpracy Gminy Miejskiej Przemyśl, Koła Przewodników PTTK, Klubu Górskiego PTTK "Karpaty", Szkolnego Koła PTTK przy I LO, organizuje w dniu 12 kwietnia br., 51 Ogólnopolski Rajd „TWIERDZA PRZEMYŚL”.  ... czytaj więcej  »

Dębica jarmarkami stoi

Niewątpliwie tradycją Dębicy stają się jarmarki, które powoli wpisują się w pejzaż tego miasta. Zdobywają one coraz większą sympatię zarówno wśród dębiczan, jak i artystów oraz rękodzielników, ludzi z pasją i wyobraźnią tworzenia. Pomysłodawca ich organizacji - Jerzy Gągała - zaprasza wszystkich do udziału w II sezonie Jarmarków Twórczości Ludowej Rzemiosła i Rękodzieła w 2014 r.  ... czytaj więcej  »

Reprezentują region

Trzy zabytki z Podkarpackiego zostały nominowane w prestiżowym ministerialnym konkursie „Zabytek Zadbany”. Jury spośród zgłoszonych kandydatur w trzech kategoriach postanowiło, że o ten tytuł walczyć będzie: wieża mieszkalno-obronna z umocnieniami bastionowymi w Rzemieniu, drewniany kościół cmentarny św. Anny w Zaklikowie i Bieszczadzka Kolejka Leśna.  ... czytaj więcej  »

Rozwadów, jakiego nie znacie

Cykl muzealnych wycieczek po mieście, w tym po dzielnicy Rozwadów, prowadzony w ostatnich latach, cieszy się dużym zainteresowaniem. Nic więc dziwnego, że Rozwadów zaczął być postrzegany jako miejsce ciekawe dla miłośników historii miasta, nie tylko z tej dzielnicy. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, u progu nowego sezonu turystycznego, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli wydało „Przewodnik po dawnym Rozwadowie”.  ... czytaj więcej  »
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH