Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Zdrowie

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że strona ma charakter archiwalny. Zapraszamy do nowej odsłony serwisu pod adresem www.zdrowie.wrotapodkarpackie.pl

Światowy Dzień Serca

29 września 2013, Rzeszowski Rynek, godzina 12  ... czytaj więcej  »

Mieleccy ratownicy medyczni ciągle się rozwijają

Pierwsza grupa ratowników medycznych z pogotowia ratunkowego w Mielcu ma już za sobą nowe w ofercie szkolenie w Szkole Ratownictwa Medycznego działającej przy stacji. Tym razem kursy mają  ... czytaj więcej  »

Zbadaj się by zdążyć przed chorobą

Szanowni Państwo, miło mi poinformować, iż 14 kwietnia br. w Jaśle odbędą się bezpłatne badania krwi dla osób powyżej 40 roku życia, pozwalające wykryć schorzenia nerek we wczesnych stadiach. Badania odbywają się w ramach ogólnopolskiej akcji NEFROTEST, której celem jest szerzenie wśród Polaków wiedzy na temat chorób układu moczowego oraz promocja profilaktyki chorób nerek. Organizatorami akcji są Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska (organizacja zrzeszająca operatorów stacji dializ w Polsce) oraz Centrum Dializ Fresenius w Jaśle.  ... czytaj więcej  »

Szkoła dla szkoły – młodzież wspierana przez fachowców

Chęć jak najlepszego przygotowania się do sytuacji ekstremalnych, wiedza wsparta doświadczeniem fachowców i zapał do ćwiczeń – to zestaw gwarantujący efektywną naukę pierwszej pomocy. Na akcję zainicjowaną przez Zespół Szkół w Woli Mieleckiej odpowiedzieli przedstawiciele mieleckiego pogotowia ratunkowego, koła pierwszej pomocy „Ready 2 Rescue” przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu, Komendy Powiatowej Policji i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.  ... czytaj więcej  »

Mieleccy ratownicy znów biją na alarm. Ponad 80% domów w powiecie jest źle oznakowanych!

Sezon jesienno-zimowy to już tradycyjnie dla ratowników z powiatu mieleckiego czas zmagania się nie tylko ze skutkami groźnych wypadków komunikacyjnych i fatalnymi warunkami pogodowymi, ale również z katastrofalnym oznakowaniem budynków. Zmrok zapada już około 16, więc przez dużą część doby ten problem jest odczuwalny szczególnie dotkliwie, tymczasem dojazd do pacjenta na czas decyduje często o tym, czy przeżyje. Warto zrobić wszystko, by skrócić drogę do niego  ... czytaj więcej  »

Pracownia endowaskularna już oddana

Pracownia Angiografii przy Oddziale Naczyniowym Szpitala Powiatowego w Mielcu została oficjalnie otwarta. Uroczystość stała się również okazją do zaprezentowania licznym gościom nowej elewacji Oddziału Zakaźnego, a także właśnie założonego parku wokół placówki.  ... czytaj więcej  »

Bezpłatne badania dla osób zagrożonych rakiem płuc

Informujemy, że w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych osoby z grup podwyższonego ryzyka raka płuc, mogą wykonać bezpłatne badania tomograficzne  ... czytaj więcej  »

Artysta-lekarz z Mielca tym razem zawojował Bytom

Tomasz Wiatr za pan brat z gwiazdami. Dlaczego gwiazdy? Tak jest praktycznie, ale również dlatego, że to wyzwanie… Steve Jobs, Mick Jagger, Salvador Dali, Natalie Portman, Monica Bellucci to osoby, których zdjęcia są łatwo dostępne, ale z drugiej strony  ... czytaj więcej  »

W mieleckim szpitalu działa już Oddział Chirurgii Naczyniowej

O tym jak bardzo potrzebny był nowopowstały Oddział Chirurgii Naczyniowej w Szpitalu Powiatowym w Mielcu dyrekcja placówki i personel „naczyniówki” przekonali się bardzo szybko. Pacjentów chcących skorzystać z pomocy nie brakowało od początku i nic dziwnego. W województwie podkarpackim pomoc mogli uzyskać dotąd tylko w Rzeszowie. Teraz w Mielcu mają do dyspozycji pomoc wysokiej klasy specjalistów, którzy pracują na najnowocześniejszym sprzęcie  ... czytaj więcej  »

Szpital w Mielcu ma lądowisko dla helikopterów medycznych

Wydarzeniem historycznym, przełomowym dla regionu i pacjentów, spektakularnym sukcesem, czy otwarciem okna na świat nazywano w środę otwarcie heliportu dla śmigłowców medycznych przy Szpitalu Powiatowym w Mielcu. Z pewnością wydarzenie było widowiskowe tym bardziej, że uświetnił je przylot Black Hawka, śmigłowca produkowanego przez PZL Mielec, a była to z pewnością unikatowa okazja oglądania tej maszyny z tak niewielkiego dystansu  ... czytaj więcej  »
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH