Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Zdrowie  >  Aktualności

Nowe karetki dla szpitala wojewódzkiego w Tarnobrzegu

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


Trzy nowoczesne ambulanse wzbogaciły tabor Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Uroczyste przekazanie pojazdów do użytku odbyło się w poniedziałek, 31 marca. W uroczystości wziął udział Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński.

Dwie karetki typu „S” (specjalistyczne) zakupione zostały dzięki środkom z unijnego programu ZPORR oraz dotacji tarnobrzeskiego Urzędu Miasta, natomiast karetka typu „W” (wypadkowa) – dzięki pieniądzom z programu rządowego. Ambulanse marki Mercedes są na wskroś nowoczesne oraz posiadają pełne i wysokiej jakości wyposażenie niezbędne do udzielania pomocy chorym czy poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach. Po poświęceniu i oficjalnym przekazaniu do użytkowania, pojazdy rozpoczęły pracę w szpitalnym oddziale ratunkowym tarnobrzeskiego szpitala.

Cieszy, gdy nasze szpitale wzbogacają się o nowoczesny sprzęt służący do ratowania zdrowia i życia mieszkańców Podkarpacia. Życzę jednak, by rozpoczynające dziś służbę karetki, miały jak najmniej powodów do wyjazdów, a ich załogi miały jak najmniej pracy – mówił podczas uroczystości marszałek Zygmunt Cholewiński.

 

     

       

Zamieścił: Adriana Wojdon
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH