Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Zdrowie  >  Aktualności

Międzynarodowa Konferencja Naukowa - Dni Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


Przed jakimi wyzwaniami w XXI w. stoją lekarze i naukowcy, zajmujący się na co dzień problematyką zdrowia publicznego? Na to i podobne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy Dni Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego - Międzynarodowej Konferencji Naukowej, której współorganizatorem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Głównym organizatorem imprezy jest Podkarpacki Oddział Polskiego Towarzystwa Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego. Konferencję zaplanowano na dni 11-13 września.

Naukowe dyskusje odbywać się będą głównie w obiektach należących do WSIiZ. Do udziału w nich organizatorzy, z Grażyną Hejdą na czele - od niedawna Podkarpackim Konsultantem Wojewódzkim ds. Zdrowia Publicznego - zaprosili naukowców i specjalistów związanych nie tylko z medycyną: lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów i epidemiologów. Zaproszono również m.in. pedagogów, psychologów i socjologów.

O randze imprezy może świadczyć już choćby to, że w skład Komitetu Naukowego konferencji zgodziło się wejść 26 znakomitych naukowców, w tym aż 16 profesorów - z prof. Leszkiem Wdowiakiem na czele.

Najlepsze, zaprezentowane w dyskusji - ale nie publikowane wcześniej - referaty, po ocenie przez Komitet Naukowy, zostaną zakwalifikowane do druku w jednym z czasopism:


Annales Sectio D - Medicina*,
Medycyna Ogólna,
Polish Journal Of Environmental Studies*,
Problemy Higieny i Epidemiologii,
Przegląd Medyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego,
Zdrowie Publiczne*.

Szczegóły dotyczące Konferencji można znaleźć: http://www.dnimedycyny.rzeszow.pl/

 

Źródło: www.wsiz.rzeszow.pl

Zamieścił: Adriana Wojdon
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH