Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Zdrowie  >  Aktualności

MIELECKI SZPITAL ZNÓW W CZOŁÓWCE

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


W opublikowanym we wtorek rankingu "Rzeczpospolitej" mielecki Szpital Powiatowy im. E. Biernackiego znalazł się na 43 miejscu. To najwyższa lokata, jaką zajął szpital z województwa podkarpackiego.

Dyrektor Leszek Kołacz jest zadowolony z tego wyniku, który cieszy tym bardziej, że w pierwszej 50-tce udało się z powodzeniem zmieścić mimo tego, że przez 9 miesięcy 2007 roku szpitalem targały radykalne strajki, a w końcu doszło do ewakuacji. - Ale rok 2008 upływa już spokojnie - mówi Kołacz.

Dodaje, że szpital wciąż się rozwija, także pod względami istotnymi z punktu widzenia kryteriów rankingu. - Znaleźliśmy się np. w wojewódzkim programie kompletnej informatyzacji szpitala. Ponadto przygotowujemy się do akredytacji, która zaowocuje cennym certyfikatem - podkreśla.

Już dziś szpital słynie m.in. z nowoczesnych i świetnie wyposażonych oddziałów neurochirurgii, urologii i ortopedii. Dysponuje również pracownią tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Przy szpitalu działa także Oddział Kardiologii Inwazyjnej i Angiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

W ciągu ostatnich 10 lat na modernizację mieleckiego szpitala wydano 110 mln zł.


Aneta Dyka-Urbańska
Pełnomocnik ds. Pacjenta
Szpitala Powiatowego w Mielcu


Źródło: www.mielec.pl

Zamieścił: Katarzyna Wajdowicz-Oczkoś
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH