Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Zdrowie  >  Aktualności

Misie trafią do chorych dzieci

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


28 listopada wolontariusze MSM oraz uczniowie Gimnazjum nr 5 w Krośnie zebrali się, by posegregować zebrane zabawki i pomoce naukowe. W ciągu kilku godzin pracy udało się posegregować misie, lalki, książki, puzzle, gry planszowe, zeszyty i przybory szkolne. Ogółem udało się zebrać ponad 3200 misiów, kilkadziesiąt lalek, autka i inne zabawki, wiele pudełek puzzli, książki, pomoce szkolne i zeszyty. To wynik przekroczony z lat ubiegłych. W 2007 roku zebraliśmy 3076 zabawek.

Do tej liczby dojdą jeszcze szkoły, które nie dostarczyły misiów - tak jak np. szkoła w Lutoryżu, z której misie zostaną przewiezione po zorganizowaniu transportu, w przyszłym tygodniu. To, co mile nas zaskoczyło, to osoby prywatne, które kontaktowały się z nami w celu przekazania własnych misiów i zabawek. Przykładowo jedna z osób kontaktowała się z nami drogą mailową, a mieszka w Poznaniu. Chciała także przekazać misie. Skontaktowaliśmy ją z oddziałem poznańskim MSM. Miłe było też, gdy odbieraliśmy misie z przedszkola w Iwoniczu. Gdy wynosiliśmy misie mama prowadząca dzieci z przedszkola powiedziała: Patrzcie, ile misiów. Dziecko odpowiedziało: To dla chorych dzieci, mamusiu...

Dzieci w takich akcjach są bardzo spontaniczne i chętnie dzielą się z innymi, co widać po efektach akcji. Tak jak w ubiegłym roku, od komputerowej firmy INFORES otrzymaliśmy nowe misie, które trafią do mikołajowych paczek na oddziale krośnieńskiej pediatrii.

Misie trafią do szpitala w Krośnie, Jaśle, Brzozowie, stacji pogotowia ratunkowego w Krośnie i Jaśle, do KMP w Krośnie, oraz za pośrednictwem Caritasu do polskich rodzin na Ukrainie. Tam też pojadą pomoce szkolne i część książek. Reszta zabawek trafi do szpitalnej świetlicy.

 

Dariusz Sałata, Mateusz Głód
Foto. Tomasz Zajdel

 

 

 

Zamieścił: Katarzyna Wajdowicz-Oczkoś
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH