Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Zdrowie  >  Aktualności

DEFIBRYLATOR I EKG DLA SZPITALA

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


Władze Mielca przekazały Szpitalowi Powiatowemu 30 tysięcy złotych na zakup zestawu urządzeń do reanimacji. Prezent będzie wykorzystywany na Oddziale Zakaźnym.

Decyzja o wsparciu finansowym szpitala zapadła podczas grudniowej sesji Rady Miasta. Prezydent Janusz Chodorowski przekonywał wówczas radnych, że taki zakup jest niezbędny, ponieważ oddział, który znajduje się w remoncie, ma jeszcze wciąż problemy z wyposażeniem. - 30 tysięcy, za które zakupiony byłby wózek reanimacyjny, pochodzi z funduszu antyalkoholowego - wyjaśniał prezydent. Radni jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu pieniędzy szpitalowi, pokazując, że również czują się odpowiedzialni za pacjentów szpitala w Mielcu.
Zestaw do reanimacji, który składa się z defibrylatora i aparatu EKG, montowany jest na specjalnym, dobrze zabezpieczonym wózku. Jak przyznaje Lidia Rżana, pielęgniarka oddziałowa, prezent od władz miasta usprawni pracę oddziału. Do tej pory w razie zagrożenia życia pacjenta wzywany był zespół reanimacyjny. W takich sytuacjach liczy się jednak każda chwila, więc posiadanie zestawu reanimacyjnego zawsze pod ręką, znacznie ułatwia działania ratunkowe. - Władze miasta nie po raz pierwszy pomogły nam i pacjentom. Dzięki ich wparciu nasz odział wzbogacił się już wcześniej także m.in. w wózki zabiegowe, specjalną wagę elektroniczną, a także udało się wyposażyć sale chorych - zaznacza Lidia Rżana.

Źródło: www.mielec.pl

Zamieścił: Katarzyna Wajdowicz-Oczkoś
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH