Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Zdrowie  >  Aktualności

Podsumowanie akcji „Podaruj Zdrowie” na Podkarpaciu

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


Zakończyła się akcja „Podaruj zdrowie” organizowana przez Fundację „Dbam o zdrowie” w województwie podkarpackim. Celem inicjatywy było wsparcie osób, których nie stać na zakup lekarstw. Dzięki niej osoby niezamożne, które miały problem z wykupem leków, otrzymały pomoc. Patronat honorowy nad akcją Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński.

- Wszystkie osoby, których wnioski spełniały kryteria formalne przyznania pomocy otrzymały dofinansowanie na zakup leków. Wsparliśmy ponad 3200 osób. – mówi Małgorzata Marchewka z Fundacji „Dbam o Zdrowie”. Akcja trwała na terenie Rzeszowa (927 osób otrzymało pomoc), Krosna (816), Mielca (255), Sanoka (720) oraz Przemyśla (498) przez trzy dni. Wnioski mogły składać osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej (dochód brutto nie przekracza 1000 złotych) i nie stać ich na zakup leków.

Pomoc została przekazana w postaci specjalnych kart o wartości od 50 do 300 złotych, które będzie można przeznaczyć na zakup leków. Karty można realizować na terenie całej Polski w aptekach „Dbam o Zdrowie”, w których znajdują się specjalne terminale do ich obsługi. – Pacjenci sami będą mogli zdecydować, na jakie farmaceutyki przeznaczą uzyskane środki – dodaje Marchewka.

Akcja „Podaruj zdrowie” została pozytywnie oceniona przez mieszkańców Podkarpacia. – Uważam, że Fundacja „Dbam o Zdrowie” realizuje szlachetny cel. Wiele instytucji zajmuje się głównie pomocą dla dzieci, niepełnosprawnych, natomiast mało kto myśli o tych, którzy pracują przez całe życie, a będąc na emeryturze, nie mają pieniędzy na zakup lekarstw – mówi jeden wolontariuszy przyjmujących wnioski w ramach akcji „Podaruj zdrowie” w Rzeszowie. – Często ludzie stoją przez dylematem czy kupić lekarstwa, czy może zapłacić rachunku – dodaje.

Jeszcze długo po zakończeniu akcji w siedzibie Fundacji „Dbam o Zdrowie” nie milkły telefony. Mieszkańcy województwa podkarpackiego dzwonili i zadawali wiele pytań odnośnie zakończonej akcji. Przede wszystkim chcieli wiedzieć czy w najbliższym czasie zostanie powtórzona. – Bardzo zależy nam, aby pomoc na dofinansowanie zakupu leków trafiła do jak największej liczy osób. W tym właśnie celu prowadzimy akcję „Podaruj zdrowie” w różnych regionach Polski. Problemem niewykupienia przez Polaków leków staramy się zainteresować jak najwięcej prywatnych firm z branży farmaceutycznej, a także władz lokalnych. Tylko przy ich wsparciu możliwe będzie zorganizowanie kolejnych akcji „Podaruj zdrowie” – wyjaśnia przedstawiciel Fundacji. – Mam nadzieję, że za przykładem Polskiej Grupy Farmaceutycznej oraz Zakładów Farmaceutycznych POLPHARMA w naszą inicjatywę włączą się także inne firmy farmaceutyczne – dodaje Elżbieta Łacina z zarządu Fundacji „Dbam o Zdrowie”.

Przy okazji akcji na Podkarpaciu Fundacji blisko współpracowała z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Urzędami Miast oraz mediami lokalnymi. – Wierzę, że współpraca z firmami z regionu, które w przyszłości zechcą wesprzeć fundację, ułoży się równie dobrze jak z lokalnymi władzami oraz przedstawicielami mediów – podsumowała Elżbieta Łacina.

Dodatkowe informacje o akcji można uzyskać na stronie www.fundacja.doz.pl.

 

Źródło: Biuro Fundacji "Dbam o Zdrowie"


Zamieścił: Adriana Wojdon
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH