Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Zdrowie  >  Aktualności

ZUS dla seniorów

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


26 listopada (czwartek) Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza wszystkie osoby starsze, emerytów, rencistów oraz inne osoby zainteresowane do udziału w ogólnopolskiej akcji informacyjnej „Dzień Seniora w ZUS”.

Tego dnia we wszystkich jednostkach Zakładu na terenie całego kraju. Na Podkarpaciu w Oddziałach ZUS w Jaśle oraz w Rzeszowie (i ich terenowych jednostkach organizacyjnych), w godzinach od 8.00 do 14.00, będą czekać na Państwa eksperci, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania i wyjaśnią wszelkie wątpliwości.
Specjaliści z ZUS odpowiedzą na pytania dotyczące emerytur i rent, np.: jak przygotować i złożyć wniosek o przyznanie emerytury lub renty, jakie dokumenty są potrzebne, jak udowodnić zarobki z okresów, za które brakuje dokumentów, komu przysługuje prawo do przeliczania i podwyższania świadczenia itp.
Dodatkowo w ramach obchodów „Dnia Seniora” w rzeszowskim Oddziale porad udzielać będą przedstawiciele: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Narodowego Funduszu Zdrowia, Ośrodka Informacji dla Osób Niepełnosprawnych przy Krajowej Izbie Gospodarczo-Rehabilitacyjnej, członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów a także lekarz wraz z pielęgniarką z Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy.
Obecność tak szerokiego grona ekspertów z całą pewnością pozwoli na kompleksowe wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i pytań. Dodatkowo można będzie jeszcze np. zmierzyć ciśnienie oraz skorzystać z medycznych porad.
Wszystkich seniorów zapraszamy 26 listopada w godzinach 8,00 - 14,00 do siedziby rzeszowskiego Oddziału oraz do placówek terenowych w Mielcu, Tarnobrzegu, Leżajsku, Stalowej Woli, Przeworska, Jarosławia, Przemyśla i Lubaczowa.
Każda osoba, która odwiedzi tego dnia placówkę ZUS otrzyma „Poradnik Seniora” z przydatnymi informacjami i wyjaśnieniami opracowanymi w przystępnej formie.
Warto dodać, że patronat medialny nad „Dniem Seniora” objęło Polskie Radio Rzeszów.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 Dzień Seniora w ZUS - 26 listopada 2009 r.

Źródło:
Małgorzata Bukała
Rzecznik Prasowy
Oddziału ZUS w Rzeszowie

Zamieścił: Karol Tworz
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH