Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Zdrowie  >  Aktualności

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Postępy w leczeniu chorób rozrostowych krwi” w Brzozowie

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Postępy w leczeniu chorób rozrostowych krwi” odbędzie się 25 czerwca br. w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym im. ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie. W konferencji wezmą udział wybitni polscy i zagraniczni onkolodzy i hematolodzy, zajmujący się leczeniem nowotworów układu chłonnego.

Wykłady poprowadzą m.in. dr Paul Cervi z Sauthend University Hospital w Wielkiej Brytanii, dr Idikó Garai z Imaging Centre of PET/CT Medical Diagnostics, University of Debrecen z Węgier oraz wybitni polscy badacze i specjaliści w leczeniu nowotworów krwi, m.in. prof. dr hab. n. med. Anna Dmoszyńska z Kliniki Hematologii i Transplantologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, eksperci z Instytutu Onkologii w Warszawie: prof. dr hab. n. med. Renata Maryniak i prof. dr n. med. Jan Walewski. Podczas konferencji dyskutowany będzie m.in. postęp w leczeniu chłoniaków nieziarniczych, szpiczaka mnogiego i przewlekłej białaczki limfocytowej.

„Ogromnie cieszy nas fakt, że możemy wymienić doświadczenia i gościć w naszej placówce tak znakomitej sławy specjalistów. Mamy nadzieję, że konferencje naukowe w Podkarpackim Ośrodku Onkologicznym na stałe wpiszą się w kalendarz najważniejszych spotkań naukowych w kraju” – powiedział dr hab. n. med. Andrzej Pluta, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, Ordynator Oddziału Hematoonkologii w Podkarpackim Szpitalu Onkologicznym w Brzozowie.

Organizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej w Brzozowie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Podkarpacki Mirosław Karapyta.

Organizację wydarzenia wspiera Starostwo Powiatowe w Brzozowie.

 

 

Źródło: Katarzyna Załęska
Publicis Consultants Rowland Sp. z o.o.

Zamieścił: Adriana Wojdon
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH