Wrota Podkarpackie
Wrota  >  Zdrowie  >  Aktualności

„Zdrowie Publiczne w rękach obywateli”

Informację udostępniono: Strona nie jest w emisji.


Fundacja SOS Życie ma przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w niezwykłej konferencji naukowo – szkoleniowej „Zdrowie Publiczne w rękach obywateli”, która odbędzie się w dniach 10-11 września 2010 roku w Mielcu w Samorządowym Centrum Kultury przy Al. Niepodległości 7.

Istotne podczas konferencji będą rozmowy o zdrowiu publicznym i wyzwaniach dla społeczeństwa obywatelskiego. Aktywny udział w konferencji potwierdziło wielu wspaniałych gości – w dyskusji weźmie udział m.in. prof. Jerzy Buzek Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Jacek Kurczewski wybitny socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego oraz wiele osobistości ze świata nauki, ochrony zdrowia i z sektora organizacji obywatelskich. W konferencji wezmą także udział goście z zagranicy, w tym Ewa Frodis z zespołem specjalistów i realizatorów programów profilaktycznych ze Szwecji – przedstawią oni doświadczenia tego kraju w walce z rakiem piersi i rakiem szyjki macicy. Obecny na konferencji będzie także przedstawiciel Światowej Organizacji Zdrowia WHO.
Swoją obecność zapowiedzieli: Wice Minister Zdrowia Marek Twardowski, Marszałek Podkarpacia Zygmunt Cholewiński oraz przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych.
Obecność osób, które na co dzień zajmują się działalnością w ochronie i promocji zdrowia będzie sprzyjała wymianie zarówno doświadczeń, problemów jak i dobrych rozwiązań.

Szczególne miejsce podczas konferencji zajmie uroczystość z okazji 20lecia Fundacji SOS Życie. Zaprezentowane zostaną wieloletnie doświadczenia fundacji, dobre praktyki i osiągnięte standardy w ochronie zdrowia.

Na konferencję zapraszamy szczególnie lekarzy specjalistów z zakresu ginekologii, ginekologii onkologicznej, radiologii, chirurgii, chirurgii onkologicznej oraz patomorfologów, a także lekarzy rodzinnych, koordynatorów i realizatorów programów wczesnego wykrywania raka piersi i raka szyjki macicy. Konferencja dedykowana jest również przedstawicielom samorządu lokalnego i terytorialnego: starostów, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i radnych. Program konferencji kierujemy do przedstawicieli organizacji obywatelskich działających w promocji i ochronie zdrowia.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy
Łucja Bielec
Założycielka Fundacji SOS Życie

Zamieścił: Kazimierz Makówka
Kontakt   •    Mapa portalu   •    Co to są Wrota Podkarpackie?

Copyright © 2006 Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Realizacja COMARCH